Prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce stanowi nie lada wyzwanie. Wynika to między innymi z niejasnych i często zmienianych regulacji podatkowych. Poglądy organów podatkowych i sądów co do wykładni przepisów nie są jednolite i także podlegają dynamicznym zmianom. Przedsiębiorca musi więc działać w coraz to nowym otoczeniu prawnym. Nieznajomość prawa szkodzi – w przypadku zobowiązań podatkowych przedsiębiorców ta oczywista reguła bywa szczególnie dotkliwa.

Na naszym blogu koncentrujemy się na sprawach podatkowych istotnych dla biznesu. Komentujemy precedensowe orzeczenia sądowe, dyskutujemy o kontrowersyjnych interpretacjach i zastanawiamy się nad możliwymi skutkami planowanych i wchodzących w życie zmian w prawie. Wskazujemy na częste problemy podatkowe w działalności gospodarczej oraz proponujemy ich rozwiązania. Poruszane na blogu tematy przede wszystkim wynikają z naszych doświadczeń i praktyki.

Mamy nadzieję, że blog będzie pomocy w rozwiązywaniu łamigłówek podatkowych pojawiających się w toku prowadzonej działalności gospodarczej.

Ponieważ teksty publikowane na blogu nie stanowią porady prawnej i nie powinny być podstawą do podejmowania decyzji biznesowych w indywidualnych sprawach (w których rozstrzygające znaczenie dla oceny prawnej mogą mieć niuanse i detale), w razie wątpliwości prawno-podatkowych zapraszamy do kontaktu z nami.

Miłej lektury!

Autorzy